
Підбираючи водяну насосну установку, потрібно проаналізувати на наступні моменти:
- Джерело води-колодязь, свердловина, міська магістраль водопостачання;
- Частота використання - сезонне перебування або постійне місце проживання;
- Кількість проживаючих - в добу на дорослу людину витрачається близько 250л води;
- Наявність побутової техніки, що споживає воду-враховується частота використання і витрата води, зазначені в інструкції по експлуатації;
- Місце розміщення станції-підвальне приміщення або Кесон.

Базова насосна установка водопостачання складається з 4х вузлів:
- Електродвигун-забезпечує запуск насоса;
- Самовсмоктуючий насос-закачує воду в Гідробак;
- Гідроакумулятор, Гідробак-накопичувальний бак, що складається з металевого корпусу і гумової мембрани всередині, де накопичується вода. Різниця тисків в мембрані і простінком в баку забезпечує функціонування всієї системи;
- Реле тиску-зчитує показання тиску, здійснює вкл / викл мотора.
Щоб вибрати з тип насосної станції слід визначити глибину джерела до дзеркала води і місце, де вона буде знаходитися. Для розрахунку використовується спеціальна формула:
h + 0,1L ≤ 8, где h – висота до дзеркала води, L – відстань від станції до колодязя.
Як видно з формули, отриманий результат не повинен бути вище 8. Якщо перевищення невелике, то можна переглянути схему розміщення насосної станції і змістити її якомога ближче до колодязя, встановити в приямок. Інакше без глибинного насосу не обійтися.
В якості альтернативи можна використовувати насосну станцію, обладнану виносним ежектором. Вони здатні всмоктувати воду на глибині 50м.але виносні ежектори досить швидко забиваються – мул, пісок. У разі поломки ремонт коштує дуже дорого.
Також враховується відстань від установки до точок споживання води (кран, туалет, ванна, душ, побутова техніка). Ця характеристика вказана в документації обладнання і значиться як висота напору, до 50м.
Коли джерелом води виступає глибокий колодязь або свердловина, насосна станція доповнюється глибинним насосом. Глибинний насос доступне обладнання, але слід пам'ятати, що в разі тривалого відключення електрики вода буде недоступна.
Важливою складовою автоматичної насосної станції є гідроакумулятор. Це ємність, виготовлена зі сталі або нержавіючого металу. Всередині знаходиться мембрана-гумова груша, наповнена водою. Сам корпус заповнений повітрям. Різниця тиску між водою і повітрям, яке контролює реле тиску, відповідає за включення або відключення електромотора. Завдяки цьому механізму установка отримала назву автоматична-все відбувається без втручання людини.
Обсяг гидробака розраховується, спираючись на кількість проживаючих осіб (250л на добу на людину), кількість побутової техніки, витрата води, зазначений в паспорті, частота використання. Чим більше бак, тим рідше буде включатися насос, це збільшить його термін експлуатації. Але не слід забувати, вода в Баку повинна оновлюватися щодоби, інакше вона почне застоюватися – придбає неприємний смак і запах.
Для місць з підвищеною вологістю, коливаннями температури рекомендується встановлювати нержавіючі баки, вони довговічніше, але дорожче сталевих.
Кілька порад при установці насосної станції:
- Перед першим включенням заповніть бак водою;
- Місце зі станцією має бути захищене від атмосферних явищ та утеплене;
- Труби, що проходять поза домом повинні залягати нижче рівня промерзання грунту;
- Подбайте про вентиляцію, вона буде перешкоджати утворенню конденсату;
- Стабілізатор напруги захистить двигун від перепадів напруги;
- Поточний кран, неполадки в роботі зливного бачка, тріщини в трубопроводі викликають незаплановані запуски насоса, що призведе до швидкого зносу і виходу його з ладу. Регулярно проводьте техобслуговування;
- Не встановлюйте станцію в житлових приміщеннях і щільно до стінки, вібрація і шум будуть заважати.